| Alexandruuu88 a întrebat:

Am nevoie de ajutor, am implinit 18 ani si mi-a expirat buletinul.De ce acte am nevoie? Trebuie sa merg cu parintii sa mi-l fac? Trebuir programare?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai nevoie tot de aceleasi acte ca si prima data - dovada domiciliului, certificatul de nastere in copie, precum si CI veche (n-ai buletin, nu s-au mai facut de cca 22 ani).
Dupa 18 ani nu trebuie sa mergi cu un parinte.

3 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Certificatul de nastere, bultinul actual si doar daca iti schimbi domiciliul trebuie un act al casei unde schimbi si proprietarul daca nu, nu e nevoie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa-ti faci programare.
Nu trebuie sa mergi cu parintii.
Du-te la locul unde se fac buletine (la mine de exemplu se facea la politie inainte si acum se face la o fosta primarie) si noteaza de acolo actele necesare, daca nu sunt scrise pe un panou, intreaba la ghişeu.

| mimi973 a răspuns:

Nu, nu trebuie sa mergi cu parinti.