| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare,daca nu ai unde sa iti faci buletinul,si nu ai locuinta ta, dar ai pierdut sau ti-a fost furat buletinul.
Poti sa iti faci buletin provizoriu pe un an?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate obtine carte de identitate provizorie pe 1 an.
Furtul CI trebuie reclamat la politie iar pierderea CI trebuie anuntata la SPCLEP care ti-a eliberat CI pierduta, in termen de maximum 24 de ore.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Vorbeste cu cineva sa te ia in spatiu! Asta nu inseamna ca are vreo obligatie sa te tina la el, deci nu risca nimic daca te ia in spatiu.