| simplegirl2 a întrebat:

daca ti-ai pierdut buletinul si vrei sa mergi sa-ti faci analizele medicale, poti? adica te lasa sa faci daca nu ai buletinul?(urmeaza sa fac alt buletin*)

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu cred că are vreo legătură dacă ai sau nu buletin cu recoltarea analizelor. Ce, copiilor sub 14 ani nu li se fac analize?!?

| simplegirl2 explică (pentru mihai69):

Da dar eu am 18, dar treaba e ca l-am pierdut si Nu am timp Sa astept Sa l fac din nou

| mihai69 a răspuns (pentru simplegirl2):

Nu am auzit să îți ceară cineva buletinul când îți faci analizele. Cel mult cardul de sănătate.

| Raniaa a răspuns:

Depinde, de la clinică la clinică. Ia cu tine certificatul de naștere.

| georgyanaaa a răspuns:

Daca nu ai buletin nu poti face analize te poti duce la politie si spui ca ti ai pierdut buletinul si iti face altul

| Alexand3ru1 a răspuns:

Important ii cardul de sanatate, asta in cazul tau.
Cu siguranta vei putea sa iti faci setul de analize dorite.
Multa sanatate!

| Cristyan_Doru_1984 a răspuns:

Fără buletin nu poti sa faci analize poti sa te duci la poliție sa iti dea o copie ceva sau cu certificatul de nastere