| vladionut94 a întrebat:

am o intrebare! la care sper, să primesc raspuns, am semnat un contract de muncă in cluj napoca la un hipermarket carrfour, si trebuie sa incep lucra peste o saptamană, dar eu m-am razgandit si nu mai vreau sa lucrez acolo, pentru ca ar trebuie sa fac neveta in fiecare zii 30km la inceput era ok ca nu avem alta solutie, dar mi sa ivit sa lucrez la mine in oras, si intrebare este,! se poate anula contract sau sa imi dau demisia daca nu am lucrat nici o zii acolo, trebuie sa respect zilele de preaviz sau ma afecteaza pe mine direct treaba asta daca vrei renunt

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa le trimiti o scrisoare ca nu mai doresti sa lucrezi la ei.
Neincepand lucrul nu trebuie sa respecti si perioada de preaviz.

| katy a răspuns:

Ce clauze avea contractul?

| eminescuhipiot a răspuns:

Suna-i si anunta-i de acum sa nu se mai bazeze pe tine, cred ca te poti intelege cu ei sa renuntati pur si simplu.