| Wolfess a întrebat:

Am o intrebare legata de comenzile online si giveaway. Stiu ca daca comanda are mai mult de 10 euro platesc tva, dar daca am CASTIGAT un produs de 20 de euro? Cei de la vama incercau sa ma fraiereasca, ca tot trebuie platit, insa dupa ce m-am interesat pe site-ul celor dela anaf, nu este asa, ci doar daca depaseste 50 sau 150 euro nu mai stiu. Intrebarea mea e : ce fac daca castig de ex un telefon sau o chitara etc de 6000 lei sau stiu eu cat? Adica o sa fiu nevoita sa dau cateva milioane (6+cat e taxa vamala) doar pentru a putea sa imi iau premiul? Mi se pare stupid. Ce fac daca nu am bani sa il ridic?
Multumes anticipat pentru raspunsuri!

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Macar de ai castiga.

| Wolfess explică:

Am intrebat ce se intampla daca. Am zis ca e un exemplu si e din pura curiozitate. Daca nu ai nimic folositor de spus, te rog sa te controlezi.