| BeautyOfWeb a întrebat:

Buna happy Am castigat la un giveaway pe internet o pereche de casti, trebuie sa platesc taxa vamana? sunt trimise din SUA, doamna de la vama mi-a cerut aproximativ 200 de lei!

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Pai daca ti-a cerut trebuie sa platesti nu ai ce face totusi mi se pare extraordinar de mult taxa vamala pentru o pereche de casti!

| thesunisup a răspuns:

Cei de la vama profita de lipsa informatiilor despre aceste taxe care trebuie platite, te asigur ca nu sunt corectii si vor incerca sa profite de tine daca le permitii.Inainte sa platesti cere explicatii despre modalitatea de calcul folosita pentru aceasta suma iar pe langa asta fii sigura ca iti ofera actele necesare pentru bani platiti!