| voiosul25 a întrebat:

Am o nelamurire, ieri am luat o amenda si punctele de penalizare care le-am primit se anuleaza cate unul dupa fiecare 6 luni sau toate odata?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform art.103, al.4, din OUG 195/2002, cu md. si compl. ulterioare, citez:
"(4) Punctele de penalizare se anulează la împlinirea termenului de 6 luni de la data constatării contravenţiei."
Rezulta ca se anuleaza toate punctele de penalizare aplicate pentru respectiva contraventie.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Toate punctele care le ai luat acum se anuleaza peste 6 luni

| Doareu1994 a răspuns:

Toate odată!