| C3R1 a întrebat:

am si eu o intrebare... daca te vei muta in State cum este acolo legea cu buletinul daca este din RO?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai ce face acolo cu buletinul, pasaportul e baza.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca să te muți, nu este mutare în altă țară, ci este emigrare. Emigrarea înseamnă că Statele să accepte să te muți, să emigrezi acolo. Ca să ajungi în State, buletinul nu mai este valabil. Ca să intri în State, ai nevoie de un pașaport de călătorie în străinătate, eliberat de statul român, care atestă că ești cetățeam român. Pe acest pașaport, Statele îți vor pune la ambasada lor, dacă te acceptă ca emigrant, o viză de intrare în State, ca emigrant. Până ești acceptat acolo ca cetățean al Statelor, poți păstra buletinul dar acolo el nu mai este valabil, el este valabil doar pe teritoriul românesc.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

In Sua este haos, anarhie acolo vrei sa te muti?

| C3R1 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Oricum mai 1 an sau 2 se schimbba situatia

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru C3R1):

Păi se schimbă in rău.

| C3R1 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ai deunde sa stii?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru C3R1):

Asa o sa fie crede mă

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

In SUA nu esti in siguranta de loc nici ziua, nici noaptea si sti de ce pentru ca Sodoma si Gomora a inflorit, deci prin urmare ai mare grija cine trece prin spatele tau ca ti-o ei in buci.

| suntserios a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Exact, in sua sunt 300 milioane de homosexuali pregatiti sa violeze a. nal toti românii care trec pe acolo.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru suntserios):

LGBT a inflorit cum explici asta? eu nu sunt de acord cu asta mai bine fur naveta spatiala de la nasa si plec in spatiu decat sa stau aici. https://www.youtube.com/watch?v=OnoNITE-CLc