| Zolikko30 a întrebat:

Buna TPU, am un abonament la telefon Vodafone și nu l-am mai platit de 5 luni, o sa mi se întâmple ceva? Telefonul nu este scump.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te va contacta la un moment da un recuperator pentru plata datoriei. Daca nu vei plati vei fi dat în judecată și executat silit la in moment dat. Doar nu crezi că suporta Vodafone toate țepele de genul.

| Zolikko30 explică (pentru suntserios):

Și când mă va contacta acel recuperator? Am făcut abonamentul pe 2 ani și mi-a venit ceva in plus și nu pot plati e prea mult de închis nu pot să îl închid ce as putea sa fac?

| suntserios a răspuns (pentru Zolikko30):

Cine stie, ca ti o veni randul.

| Zolikko30 explică (pentru suntserios):

Dar macar îmi poți zice te rog ce sa fac pentru că nu vreau sa intru in probleme și să închid abonamentul nu pot că e pe doi ani îmi poți da un sfat te rog?

| suntserios a răspuns (pentru Zolikko30):

Platesti ce ai restant, altceva nu stiu ce ai putea face.

| Zolikko30 explică (pentru suntserios):

Nu pot e prea mult pentru mine

7 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Probabil ti-l "taie"

| haileewatson a răspuns:

Trebuie sa platesti restantele, altfel nu vei scapa de datorie si asa cum s-a zis mai sus peste ceva timp te va contacta o firma de recuperari. Nu poti nici sa inchizi abonamentul pana nu platesti datoria.