| ArKaDaTa a întrebat:

Buna TPU am un tricou de la Dead Kennedys pe care este o zvastica taiata si scrie nazi punks f*ck off pe el il pot purta pe strada fara sa am altercatii cu politia?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu te-as sfatui sa o faci.
Conform OUG 31/2002, citez:
"ART.4.(1)Confecţionarea, vânzarea, răspândirea, precum şi deţinerea în vederea răspândirii de simboluri fasciste, legionare, rasiste sau xenofobe se pedepsesc cu închisoare de la 3 luni la 3 ani şi interzicerea unor drepturi.
(2)Cu aceeaşi pedeapsă se sancţionează şi utilizarea în public a simbolurilor fasciste, legionare, rasiste sau xenofobe."

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are nimic, acelea nu sunt simboluri naziste.

| Basilievski a răspuns:

Esti main Yasuo, e un motiv suficient ca sa aiba politia treaba cu tine.

| Romaniamafia a răspuns:

Cei mai multi nu o sa inteleaga ce scrie...