| Daaanciu a întrebat:

as dori sa aflu si eu mai multe despre cursurile de legislatie rutiera...alea cu care poti sa mergi cu scuter de pana la 49cc de la 16 ani. as dori sa aflu detalii de genul: dai examen ca pentru permis, ce acte iti trebuie, un pret aproximativ etc...

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Adreseaza-te la o scoala de soferi care organizeaza asemenea cursuri. Pentru obtinerea certificatului se da un test, ca pentru examenul teoretic pentru permis, doar ca are mai putine intrebari. Numai bine!