| Alissonn a întrebat:

As dori sa stiu cum se face certificatul in conditiile in care parinti nu sunt casatoriti iar tatal e plecat din tara? Mama reface certificatul cand vine tatal sau?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Banuiesc ca este vorba de certificatul de nastere al copilului, nascut de o femeie necasatorita.
La tata se va trece ce declara mama, urmand ca tatal sa conteste sau nu paternitatea.
Daca tatal contesta paternitatea si obtine castig de cauza certificatul de nastere va fi modificat si la tata nu va mai figura nimeni.