| anabelisa a întrebat:

As dori un raspuns concret in privinta urmatoarei probleme.Luna viitoare as vrea sa plec intr-o excursie in strainatate, dar problema este ca tatal meu este plecat din tara si eu 17 ani si nu pot calatori fara parinti.

Intrebarea mea este: de ce documente am nevoie pentru a putea pleca singura.Trebuie sa mearga tatal meu la ambasada sa intocmeasca ceva imputernicire? Sau poate si mama mea de aici,din tara sa o faca? Cum se procedeaza? Eu am mai fost acum doi ani in Polonia, dar nu mai stiu cum am procedat.
Scuzati categoria,stiu ca nu-i potrivita,dar am postat si in alta categorie, dar nu primesc raspuns.Ii urgent.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ti-am raspuns la intrebarea anterioara. In plus mai ai nevoie doar de cartea de identitate.
Cred ca mi-ai vazut raspunsul deoarece m-ai intrebat de pretul declaratiei tatalui.

| Ella_Michaella_1996 a răspuns:

Tatal tau se duce si iti face tie o procura pe numele persoane de peste 18 ani cu care pleci si iti trimite ORIGINALUL, nu accepta prin fax sau altele. iar mama ta daca nu pleci cu ea iti face si ea procura pe acelasi nume si daca persoana respectiva cu care pleci nu este mama ( sau unul din parinti ) aceea persoana trebuie sa aiba cazierul la ea. Din cate mai tin minte cred ca tatal meu a fost la un avocat sa-mi faca procura nu la ambasada dar nu mai stiu sigur :-D

| cosmin1345567 a răspuns:

Draga trebuie sa iti faca parintii o procura... Funda?