| RaduGB a întrebat:

As dori si eu sa stiu cum fac sa renunt la un avocat. Ce trebuie sa fac, pentru ca nu cred ca il anunt pe el si atat. Multumesc.

4 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

In primul rand pe el il anunti. Ai facut un contract cu el sau ceva? Daca nu pur si simplu ii spui ca nu mai doresti serviciile lui si gata.

| RaduGB explică (pentru AtateaConditii):

Da, am contract si tocmai de asta nu stiu exact ce si cum sa fac...

| AtateaConditii a răspuns (pentru RaduGB):

Suna un alt avocat si intreaba-l, numai ei se stiu cu astea. Ii spui ca vrei alt avocat ( chiar daca nu vrei) atunci sigur o sa te ajute sa scapi de actualul si dupa ce ai scapat ii zici lu celalalt ca te-ai razganditlaughing.

| MayanMistica a răspuns:

Daca l-ai platit e bun platit.De obicei onorariul se achita la inceput. Daca vrei sa renunti, il anunti si ii spui ca renunti la serviciile lui. Dar banii nu ii mai vezi inapoi.