| danyfear a întrebat:

Buna TPU
as vrea sa -mi ziceti daca se poate
care este esalonul superior al sectiei de politie

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Inspectoratul Judetean de Politie. Sau Politia Municipala, daca locuiesti intr-un oras mare.

| danyfear explică (pentru ardnaxur1961):

Sa inteleg ca daca cei de la sectie sunt chemati si in loc sa-si faca treaba te iau pe tine, cel care i-ai chemat la misto, sa apelez la politia capitalei (sunt din Bucuresti) si pe acestia tot la 112 sa cer sau trebuie sa merg acolo? (cum iau legatura cu ei, pentru ca as vrea sa o fac telefonic cand cei de la sectie sunt la fata locului )

1 răspuns: