Întrebare recomandată | HottyZet a întrebat:

Bună TPU! As vrea sa va întreb dacă știe cineva despre: ce acte/documente sunt necesare pentru a lua pe cineva în spațiu pentru a-și face buletinul? Va rog. Mulțumesc!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este nevoie ca proprietarul sa mearga la serviciul de eliberare a cartii de identitate, avand actul de identitate, originalul titlului de proprietate asupra locuintei si o copie a acestuia si sa semneze pe cererea de eliberare a CI pentru luarea in spatiu in fata functionarului.
Procedura aceasta poate fi inlocuita de o declaratie notariala autentificata de luare in spatiu.

| darrio2007 a răspuns:

Https://www.libertatea.ro/stiri/acte-necesare-schimbare-buletin-2874870
Exista si un tabel la Evidenta Populatiei cu actele necesare.
Dar trebuie sa iti faci programare online. Poti merge si fara programare. Dar ai de stat.