| NoPain a întrebat:

Salut acum 2 luni am implinit 18 ani, deci buletinul mi-a expirat La varsta de 14 ani am fost cu o matusa care a semnat ca sa imi faca domiciliu la ea.
Acum daca persoana aceea numai vrea sa ma ia in spatiu, si nu mai alte alternative se poate face buletin fara domiciliu? si ce acte sunt necesare

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate face carte de identitate fara a avea un domiciliu - la parinti, rude, persoane care te primesc in spatiu etc. Numai bine!

| MihaelaDart a răspuns:

Intreaba la politie despre asta si ti se vor acorda toate informatiile necesare.

| crynys a răspuns:

Buletinul sau cartea de identitate este valabila 10 ani cum ti-a expirat tie?

| winter a răspuns:

Pai trebuie sa ai un domiciliu altfel apari ca inexistent in Romania