| AlexAL275 a întrebat:

Bună TPU! Astăzi am luat proba teoretică pentru examenul auto. Dacă se întâmplă să pic la oraș trebuie să dau din nou?

Răspuns Câştigător
| laviniaaaaaaaaa a răspuns:

Acum câtiva ani dacă picai la oraș dădeai din nou proba teoretică. Acum însă nu mai este așa. Deci ai picat orașul, NU mai dai sala din nou.
Dar dacă intr-un an de zile de când te-ai înscris la scoala de șoferi nu ai luat orașul(sau sala, depinde de caz) îți "expiră" dosarul și trebuie să începi din nou școala de șoferi. Adică dai din nou bani pentru a te înscrie, din nou proba teoretică.
Mult succes și Doamne ajută să iei din prima permisul happy

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Proba teoretica, dupa ce ai promovat-o, nu mai trebuie sustinuta, este valabila, indiferent ce faci la proba practica.
Este valabila pe o perioada de 1 an de la terminarea scolii de conducere, dupa aceea isi pierde valabilitatea, daca n-ai reusit la proba practica in aceasta perioada si va trebui sa incepi iarasi scoala de conducere.

Răspuns utilizator avertizat
| JustDeedee a răspuns:

Nu! Dacă pici la oraș te poți reprograma la un interval de 15 zile pentru traseu. Proba teoretică luată înainte rămâne valabilă și în acest caz!

| margota a răspuns:

Da

| Danna28 a răspuns:

Nu