| flekma20 a întrebat:

Am depus o cerere de alocatia in martie si inca nu a intrat alocatia. Am facut 18 ani in decembrie anul trecut. Aveti idee cat dureaza? Mi s-a spus ca luna aprilie nu se pune, habar n-am de ce.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ar fi trebuit sa depui cererea la sfarsitul lunii decembrie, bineinteles daca urmezi studii liceaale sau la scoala profesionale si in anul scolar 2023-2024.
Daca urmezi studiiile aratate ar fi trebuit sa primesti deja alocatia pe luna aprilie, avand in vedere ca aceasta se primeste incepand cu luna urmatoare depunerii cererii.
Intereseaza-te la scoala in care esti elev.