| iPhone44s a întrebat:

Cine stie cat o sa dureze pana se număra voturile referendumului din UK + aplicarea legilor pana in situația in care o să-ți trebuiască viza? Asta in cazul in care iasa din UE. Referendumul are loc pe data de 23 Iunie

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu vor iesi din ue fi fara griji, daca iasa se vor retrage bancile iar fara banci esti in faliment, economia lor e foarte influentata de economia germaniei nici ei fara Germania nu pot asta e adevarul

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine ti a zis ca iti va trebui viza?
de la iesirea din UE pana la oprirea liberei circulatii e cale lunga.

| doctorandus a răspuns:

Daca se vor retrage din UE, mai dureaza niste ani buni sa negocieze efectele juridice ale iesirii din UE si inca ceva ani sa adopte legile necesare.

| iPhone44s explică:

Da, dar nu prea depinde de forța politica. Poporul o sa voteze rămânerea sau părăsirea uniunii. Am pus întrebarea asta deoarece eu in 20 Iunie plecam țara si vin inapoi in Iulie 20. Si vreau sa stiu cacao sa ma afecteze cu ceva. Daca o sa pot veni liniștit inapoi big grin