| Georgiana0216 a întrebat:

Buna TPU,

Conform noilor restrictii un nevaccinat poate merge la cosmetica?

Răspuns Câştigător
| blairelovesmusic a răspuns:

Te referi la coafor? Daca e vorba de coafor, nu, se poate doar daca ai facut 2 doze de vaccin (sau Johnson & Johnson) si daca ai certificat verde.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De cosmetica i ti arde acum? Mergi si fă ti vaccinul lasa cosmetica

| Georgiana0216 explică (pentru CristiDinBucuresti):

O prietena de a mea urmeaza un tratament cosmetic pentru probleme acneice, deci tine oarecum de sanatate treaba asta....nu intrebam aiurea...

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Georgiana0216):

Fara vaccin si certificat verde nu o primeste la cosmetica.

| darrio2007 a răspuns (pentru Georgiana0216):

Nu poate intra.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Din nefericire nu, și zic din nefericire pentru că este vorba de un tratament de care are nevoie. Nu este considerat esențial, nici măcar operații obișnuite sau internări nu se mai fac decât dacă situația este extrem de gravă și necesită asta.