| Alexandraaa197272 a întrebat:

Bună TPU

Credeți că Viorica Dănilă are șanse să fie președintele României? Eu consider că dacă va fi ea președinte, România s-ar duce in paragină mult mai mult. Este incredibil cum Psd-ul ii poate cumpara pe unii bătrâni. Si aici ma refer la marirea pensiilor etc. Iar ei au impresia ca daca v-a ieși alt cineva le vor micșora pensiile, ceea ce după părerea mea e gresit. Stiu ca toata lumea are dreptul la vot, dar sa votezi o femeie analfabeta mi se pare incredibil...

Voi ce părere aveți?

Răspuns Câştigător
| Fatadinlabirint a răspuns:

E posibil. Bătrânii cred că PSD e PSDR -ul lor de alta data în care credeau ei. Sunt comuniști, care se gândesc doar la pensiile lor, nu la cele ale copiilor copiilor lor. Din cate am văzut, Iohannis și Dancila sunt la concurenta, alaturi de Barna. Și da, e posibil ca o femeie analfabeta să iasă președinte pentru că lumea e ușor de manipulat și au o mentalitate redusă, le intra in subconștient tot ce difuzează tv-ul. Toți se gândesc "ce-mi pasă mie că nu e autostrada când eu oricum rareori trec pe acolo", sau "daca mie îmi e bine...". N-am drept de vot momentan, dar consider că tot Iohannis o sa iasă. A avut cele mai multe voturi, oamenii vor să se adapteze supunerilor, nu noului secol. Vor să fie sclavi in propria tara sau in altele. Nu sunt de acord cu voturile diasopra. Sunt oameni care au plecat de aici de peste 10 ani și le arde de vot pentru români. Ei n-au de unde ști cum trăim noi aici. Ce sacrificii fac copiii și părinții ca să aibă o pâine pe masa. Lor le e bine acolo, odată ce au rămas. Eu cred că o să rămână Iohannis. A vândut tara prin manevrele lui. A vândut fraților săi tot. Ne-a făcut datorii. Dancila nu spune nimic CORECT, nimic CONCRET. Barna e mai tânăr, daca as fi avut drept de vot cred că pe el l-aș fi votat. Poate că nu are păstrată mentalitatea de comunist. Avea 14 ani la revoluție. Ne-am saturat de bătrânii ăștia depășiți de tot ce înseamnă politica, vrem o schimbare. Dar, oricum, nu ne putem baza DOAR pe un președinte. Daca romanii ar fi mai uniți, ar face schimbări majore în timp record.

| Alexandraaa197272 explică (pentru Fatadinlabirint):

Ai mate dreptate! Momentan nici eu nu am drept la vot, dar daca as fi avut tot cu Dan Barna as fi votat deoarece e mai tânăr și mi se pare mult mai deschis la minte decât ceilalți. Oricum noi suntem tinerii care vor aduce în viitor schimbări în țară asta, cum zice si mama.

13 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Nu prea are. O sa câștige iohannis detașat.
Dar e trist cum cei sub 25 au ales sa voteze boșorogii, țiganii și analfabeții pentru ei și au dat 22 de procente unei mizerii.
E trist ca în turul 2 nu vor mai merge atât de mulți la vot, dar cu siguranță PSD ca pierde. Victoria a constat în faptul ca a ajuns în turul 2, ceea ce denota ce nație de prosti suntem

| anonim_4396 a răspuns (pentru whatevernvm):

Foarte prost ma simt

| anonim_4396 a răspuns (pentru whatevernvm):

Si am iesit si din casa alaturi de bosorogi si tigani love struck

| whatevernvm a răspuns (pentru anonim_4396):

Și eu am ieșit din casa, dar suntem o minoritate în comparație cu restul de 85% din tinerii care nu au ieșit

| anonim_4396 a răspuns (pentru whatevernvm):

Eu sunt o minoritate si in comparatie cu tinerii care au iesit ca eu am stampilat trandafirii si o sa-i mai stampilez si in turu 2

| whatevernvm a răspuns (pentru anonim_4396):

Te ai lăudat deja în 100 de comentarii ca ai votat cu prostia nației, nu știu de ce continui sa o faci, deja a înțeles TPU ul de ieri de când o spui ostentativ la fiecare comentariu, ia o pauza

| RAY a răspuns:

Se alege praful daca iese tampita aia presedinte, emigram cu toti in congo

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nicio sansa nu are

| Bizon95 a răspuns:

Are sanse VAGI
NICI EA NU CREDE... auzi, usurare ca a ajuns in turur doi
iar PSD-ul umbla cu fofarlica grupa mare, MAI ALES SARPELE DE VASILE PONTA, si fac urmatoarea miscare:
-sunt votati, dau legi populiste, seaca bugetul
-cu luni bune inainte de alegeri sunt "da-ti la o parte" (sper ca SIMTI ghilimelele, SARPELE de Ponta s-a dat cu opozitia, a fost dat jos guvernul, si s-a intors in alianta cu PSD-ul, iar noul guvern nu mai are majoritate parlamentara) -
-iar pana la alegeri, SE DA VINA PE NOUL GUVERN, iar la alegeri, castiga din nou PSD-ul din cauza ca guvernul cel nou nu a putut face nimic cu bugetul secatuit, asa ca PSD-ul e vazut... BINE
iar apoi ciclul se repeta

macar, premiul de consolare e ca, ciclul asta nu include si presedintele, iar daca nu erau alegerile europarlamentare, nu s-ar fi vazut CAT DE JOS E PSD-ul cand nu se incadreaza in schema de mai sus

| mudokins78 a răspuns:

E uimitor cum spionii si propaganda ascunsa ajunge chiar si pe TPU!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am vorbit eu deja cu 1 prieten care n-a fost la vot si cu unu care a votat Barna s-o voteze, deci Iohannis nici nu stii cat de mic incepi sa fii

| Florin9Florin9 a răspuns:

Nu cred.
O să se unească votanții PNL cu votanții USR.