| Lala1997 a întrebat:

Cum ar trebui sa procedez in situația de față? : Lucrez intr-o cafenea că ospătar, unde se fac carduri de fidelitate. Sa zicem că am sustras 200 de lei de pe un card și acum patronul îmi cere demisia fara a îmi da salariul cu amenințarea că merge sa îmi facă plângere penala. Ar trebui sa semnez demisia fara nici o obiecție sau sa caut concediere sau încheierea contractului?

Răspuns Câştigător
| Dom1 a răspuns:

Viața buna oricum nu mai ai cu el, accepta i propunerea!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu vrei sa ai dosar penal poti sa accepti cererea patronului, desi nu este legala.
Daca nu o accepti patronul este obligat sa te plateasca pentru timpul lucrat si poate sa-ti retina din salariu suma respectiva si sa-ti faca plangere penala pentru delapidare.