| Lovepret a întrebat:

daca am 14 ani pot trec vama din Anglia in Spania fara procura?

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Ai nevoie de pasaport si o declaratie notariala( nu procura!) semnata de catre ambii parinti --- daca nu ai, nu se va permite imbarcarea in avion. Intra pe site-ul companiei de zbor cu care vei calatori din Anglia pana in Spania--- vei afla ce conditii se impun pentru calatoria copiilor. Vezi cerinta pe site-ul companiei "British Airways" in sectiunea "children with a Romanian passport" din link:http://www.britishairways.com/......ling-alone

| emi1 a răspuns:

Doar cu troleul si vaporul.Cu avionul nu te lasa. Funda?