Întrebare recomandată | john1008 a întrebat:

Daca am cumparat petarde in scoala s-ar putea sa fiu exmatriculat sau sa mi se scada not la purtare?

Răspuns Câştigător
| KATALYNNKOWX a răspuns:

Daca tea vazut vreau prof ti se scade nota, iar tu ai grija sa nu afle politia(oameni care nu te cunosc si/nu sunt politisti)ca faci chiar si inchisoare, da' sa nu te speri ca nu se intampla mereu asta in rare cazuri se intampla si cand ai 1-2 tone. Funda?

29 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca o sa fii chiar exmatriculat, aceasta este ultima sanctiune dar nota ti-o pot scadea. Roaga-te sa nu sesizeze politia, ai putea fi amendat.

| IMC90 a răspuns:

Nu ai cum sa fii exmatriculat pana in clasa a XI-a, decat maxim 3 zile.
Cel mai probabil nu vei pati nimic, sau (maxim) ti se va scadea nota la purtare. Depinde de cat de comunist/a este liceul/scoala unde inveti.

| VadTot a răspuns:

Daca Esti minor parintii tai ar putea avea de suferit dupa urma ta.In Romania Petardele sunt interzise! ok?

| LolaLollita a răspuns:

Depinde daca sa afla sau nu. Daca da, atunci nota la purtare va fi scazuta, dar nu cred ca se va ajunge pana la exmatriculare.

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Cred ca o sa iti scada nota la purtare, dar mai bine nu o mai face si a doua oara caci poate atunci te va exmatricula.
O seara buna!

| drhotzu a răspuns:

In cel mai rau caz o sa faci puscarie! si o sa fii coleg de celula cu un tigan gras homosexual! care sa te invete minte sa nu mai cumperi petarde!

Răspuns utilizator avertizat
| cυρcαкє a răspuns:

Bună. :)

Exmatriculat nu poți fi, însă ți se poate scade nota la purtare. În caz că nu știai petardele sunt interzise, așa că ai grijă.;)
Și uite ce se poate întâmpla când te joci cu petardele : http://stirileprotv.ro/......arda.html.

Pa, pa. :-h

| torsi a răspuns:

Daca numai le.ai cumparat si nici.un profesor nu a sesizat nimic (si nici.un elev care te.a vazut nu da cu ciocul), atunci cred ca ai putea sta chill big grin

| Rush a răspuns:

Salut, din ce ai spus tu, nu iti scade nimic la purtare, din ce ai scris, eu am inteles ca doar ai cumparat, daca le-ai si folosit, e posibil sa ai nota la purtare scazuta cu 1-2 puncte, dar nu cred...

| mickidutza a răspuns:

Nu iti face nimic. poate doar celui de la care ai cumparat pentru ca a introdus "arme albe in scoala"...deci stai flex...

| alexy19a a răspuns:

Salut!
Da,se poate sa iti scada nota la puratare, dar in orice caz nu se poate sa fii exmatriculat din cauza petarzilor...
Dar, daca directorul/directoarea te reclama la politie ca ai folosit petarde in timpul programului scolar se poate sa primesti o amenda intre 500 de lei si 1000 de lei.
Sper ca te-am ajutat.

| Peter28 a răspuns:

Se scad puncte la purtare pentru asta, pentru ca este in regulamentul scolii, ca nu ai voie cu asa ceva. Dar daca esti baiat istet, poti face in asa fel incat sa nu te prinda, si sa nu afle nimeni!

| Bambicuochiiverzi a răspuns:

Ambele depindetongue de cat de grav e

| AlexMrs a răspuns:

O sa te execute! te condamna la moarte prin impuscare!

| Sanziana88 a răspuns:

Una e sa le cumperi si alta e sa le si dai in scoala. Daca le dai s-ar putea sa o patesti.

| Bittersweett a răspuns:

De exemplu la mine la liceu asta se cheama arma alba. si se scad puncte la purtare in functie de gravitatea pe care o pot produce Plus o amenda care trebuie platita in 48 h, care creste daca nu este achitata la timp. De exmatriculare nu cred ca este cazul doar daca ai facut victime.

| iuli29 a răspuns:

Cel mai probabil o sa iti scada nota la purtare. Asta dupa ce decide consiliul profesoral.

| Woobitz a răspuns:

Ti se va scade nota la purtare (in cel mai bun caz) dar trebuie sa iti ceri scuze si ca nu vei mai cumpare petarde in scoala

| tango a răspuns:

Daca nu o sa afle nimeni, nu o sa patesti nimic.

| ionghidonHD a răspuns:

Nota scazsuta la purtare laughing

| Volibear a răspuns:

Depinde daca doar leai cumparat ii doare in basca ideea e sa nu le folosesti in scoala!

| 012345678901 a răspuns:

Daca nu se afla nu vei patii nimic. e posibil sa il pedepseasca pe cel care a adus materiale pirotehnice la scoala pentru ca sunt interzise in diferite institutii.

| smiley6634 a răspuns:

De exmatriculat nu cred. dar depinde de director/directoare daca sunt ai dracu poate dar nu e cazu...nota la purtare sigur ca ti-o scade si daca se duce la politie directoru/direcoarea poti primi o amenda 500-1000 lei.dar iti recomand sa faci dupa scoala ca nu se stie ce-o sa patesti. Funda?

| Mihaela014 a răspuns:

Daca afla probabil amandoua!

| LovellyDoll a răspuns:

100% da

| brunet4ka a răspuns:

Depinde.daca afla cineva

| Cotuna_Valeria_1994 a răspuns:

Daca le folosesti chiar poti fi exmatriculat

| AndreiBaa a răspuns:

Depinde ce decide directorul/directoarea in cel mai sigur caz poate sa iti scada media la purtare, din pacare. dar nu mai face asa ceva... funda?