| AlexxinoAlexx a întrebat:

Buna TPU, Daca am spus la interviul de angajare ca vin la voi,am facut analizele le-am dus la ei, contractul nu l-am semnat deloc, m-au chemat intr-o anumita zi si ora cand au vrut ei sa incep.Eu nu am mai putut ajunge din alte motive n-am mai reusit sa-i sun sau sa ma mai duc la acel serviciu Ce pot sa imi faca-Amenda sau fac demisia la zi? Mersi

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca n-ai semnat contractul individual de munca nu ai fost angajat, asa ca nu le datorezi nimic, n-ai incalcat nici o prevedere legala si nici ei nu-ti datoreaza nimic, n-ai ce demisie sa-ti dai.
Sigur ca nu este moral, le-ai inselat increderea si asteptarile.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nicio firmă nu îți poate da amenda in astfel de cazuri. Daca nu ai semnat contract doar ai lăsat o părere foarte proasta.