| iulya23 a întrebat:

Buna TPU

De la cati ani poti incepe sa faci scoala de soferi?

13 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O poti incepe de la 17 ani si 9 luni, pentru majoritatea categoriilor. De la 15 ani si 9 luni o poti incepe pentru subcategoriile A1 si B1. Numai bine!

| piTiCcu a răspuns:

Da conform noii legislatii poti sa faci si la 17 ani numai ca pana la 18 ani cand devii major trebuie sa conduci cu cineva major si cu carnet langa tine.

| Idc12345 a răspuns:

18.Funda?

| AxelBv a răspuns:

Poti face scoala de la 16 ani pentru categoria A1. Poti face cursul de legislatie oricand, dar nu poti urca la volanul unei masini inainte de a implini 18 ani.

| EugenRomaniuc a răspuns:

17 anisori di 9 luni :-)

| TeKs2911 a răspuns:

Pai stiam ca poti sa faci si inainte cursurile de a face 18 ani.winking

| K1ndeR10 a răspuns:

Scoala se poate incepe cu 3 luni inainte de implinirea varstei de 18 ani.Numai bine!

| cosmin612000 a răspuns:

La 17 ani poti incepe scoala iar la 18 iti primesti permisu

| ninjaFred a răspuns:

Daca nu ma insel, cu 3 luni inainte sa implinesti 18 ani!sad

| OxanaBotna a răspuns:

La 17.5 poti sa incepi eu tot la virsta asta am inceput si la 18 am luat permisul, fundaaaaa

| Ciupala9Andrei a răspuns:

Poti incepe la 18 dar in alte tari de esemplu Germania poti incepe de la 17 aniwinking
funda?

| cosmiinandreii a răspuns:

La 17 ani dai sala si cand implinesti 18 ani poti sa te duci sa dai traseu daca ai luat sala.

| Karlotta a răspuns:

Buna! Poti incepe scoala de soferi de la 18 ani!:*