| baterie777 a întrebat:

Hi! In vara fac 16 ani dar deja ma gandesc cum o sa fie la 18 ai laughing
Si anume... vreau sa dau la scoala de soferi. Cine stie de la cati ani poti incepe?

Răspuns Câştigător
| andreea_7819 a răspuns:

Doar de la 18 ani poti; nici macar cu 1 zi ininte nu poti.Mi-a spus si mie tatal meubig grin

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform legislatiei rutiere poti incepe scoala de conducatori auto cu 3 luni inainte de implinirea varstei de 18 ani si examenul o sa-l dai dupa implinire. Pentru subcategoriile A1 si B1 poti da examen de la 16 ani. Numai bine!

| mgtow a răspuns:

La 18 ani.

| Ingerasull99 a răspuns:

Scoala de soferi o poti incepe cu 3 luni inainte de a implini 18 ani, abia dupa ce ai facut majoratul poti da sala si orasul. Have fun.

| Sperman a răspuns:

Poti sa dai pentru scoala de soferi la 16, 17 ani. Nu mai stiu sigur, dar cand eram in Romania asa era. La 16 ani putea-i sa dai. Dar binentales o sa-ti dea permisul la 18 ani.
Si eu dau de permis acum in vara cand ma intor in Romania, dau de C si E fiindca B il am deja.

| denismaria92 a răspuns:

Cu 3 luni inainte sa faci 18 ani parca.
nu stiu sigur
eu am 18 jumate si inca nu am facut laughing

| Angelina01 a răspuns:

Pai prin lege se spune ca poti da si acum la scoala de soferi dar iti vei primi permisul la 18 ani.de cum ai implinit 18 la o luna sau doua te duci depui dosarele platesti scoala si apoi te programeaza sa dai examen.si cam atat.pup

| lav_5349 a răspuns:

Scoala de sofeii? nu stiu sigur adica cred ca dl17 cred, framiu o facut scoala de soferi inainte de ziua lui si pana de ziua lui lo luatbig grin deci cred ca dl 17big grin:X:*...pa.sper ca ti-am fost de ajutor!

| SuNsHiNe_7692 a răspuns:

Scoala o poti incepe inainte cu vreo 2 luni sa faci 18. winking Funda?big grin