| zsadadaf a întrebat:

Fac 14 ani peste 15 zile si vreau sa stiu ce acte imi trebuie sa ma duc la politie:
si pot sa ma duc de acum sau cand implinesc 14 ani?
cam cat dureaza sa-mi faca buletinul?\
FUNDDDAAAAAA**!

2 răspunsuri:
| AleB a răspuns:

Ai nevoie de :
Cerere tip
Certificatul de nastere - original + copie
Actul de identitate al unuia dintre parinti, al tutorelui sau al reprezentantului legal si prezenta obligatorie a acetsora la ghiseu
Actul de spatiu - original + copie (prezenta obligatorie a unui proprietar la ghiseu)
Certificatul de casatorie al parintilor sau dupa caz hotararea judecatoreasca definitive si irevocabila in cazul in care parintii sunt divortati - original + copie
Chitanta in valoare de 4 lei - taxa de timbru
Chitanta in valoare de 7 lei - contravaloarea cartii de identitate

Dureaza cam 1 sau 2 saptamani happy

| 13teodor a răspuns:

Bulentinu se face fix cand ai facut 14 ani,ca act iti trebuie :contract de casa, certificat de nastere, buletinu (mamei sau tatalui) si cam atat! funda:X?