| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU, mi-am cumpărat un scuter de 50 cc.
Si vreau sa dau de carnet A1 pentru el, vreau sa știu cum va decurge toată treaba cu orele de carnet și de ce am nevoie.
Mulțumesc TPUhappy

Răspuns Câştigător
| diNNozo a răspuns:

Salutare! Pentru categoria de moto-scuter ( moped : pana in 49 cm3) este nevoie de min 16 ani si permis categoria AM. iar pentru motocicletele peste 50cc ai nevoie de permis categoria a1, a2, a
Sa iti explic mai pe sleau. categoria a1 = motocicleta pana in 125 cm3 cu un raport viteza de maxim 11 kw( 15 caluti )
Permisul se poate face la 16 ani. costa in jur la 1000 de lei. Trebuia facute ore practice si teoria. duap ce esti admis la sala trebuia sa mai treci poligonul si orasul, bafta!

| Lorena6879 a răspuns (pentru diNNozo):

Mulțumesc pentru răspuns

1 răspuns: