| Deeablonde a întrebat:

sunt minora si am un iubit de 36 de ani stiu ca e cam mare pe langa mine dar pana la urma dragostea nu are varsta si deocamdata nu stie nimeni de relatia noastra.Mi-e teama de parintii mei ce o sa zica,am auzit ca poate sa il bage la inchisoare,dar chiar nu am intretinut relatii intime cu el, poate sa il bage in inchisoare?sad

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Te sfatuiesc sa fii foarte circumspecta deoarece diferenta de varsta este foarte mare pentru o relatie de dragoste "adevarata". In general astfel de relatii sunt/devin simple aventuri sau se termina prin a ii deveni amanta. Nu este si nici nu poate fi vorba de a fi in contradictie cu legea din moment ce nu ati intretinut relatii sexuale si mai ales in cazul/situatia in care ai varsta de peste 15 ani. Te indemn sa folosesti ratiunea, chiar daca inima iti spune altceva.Pa,pa.

8 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

"cam mare"-rolling on the floor))

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Pfff fatuco ala tiar putea fi tata laughing)) ce penal la 36 de ani umbla cu minore halelel maica sfanta. da are sanse la sigur sa ajunga la inchisoara pentru corupere de minori, opreste relatia in momentul asta altfel chem eu politia dupa ala

| Felys a răspuns:

Tu ce crezi ca vrea acel barbat de la tine,saruturi dulci si iubire, aiurea, vrea sa faca sex cu pustoaice si dupa aia iti da pasi, stai naibii in banca ta si lasa barbatii maturi, poate e si insurat si pe tine te minte ca pe o gasculita ce esti

| Alcyon a răspuns:

Daca ai peste 15 ani, nu o sa faca puscarie. Totusi, trebuie sa te intrebi ce cauta un barbat de 30+ de ani, cu o fata de liceu. Eu am 30 de ani si iti pot spune ca barbatii de varsta mea nu umbla cu pustoaice decat in cazul in care au unele intentii dubioase: fantezii ciudate cu minore, femeile de varsta lor nu-i vor (din motive destul de serioase cum ar fi: sunt someri, n-au ocupatie, n-au niciun capatai, au probleme psihice etc.) sau umbla dupa trofee (exista vanatori de virgine).
Ai mare grija cu tipul asta, mai ales ca parintii tai nu stiu de el. La varste fragede, fetele sunt o prada usoara, din cauza naivitatii si a lipsei de experienta. Vezi sa nu fie vreun proxenet sau ceva, ca astia asa-s racoleaza fetele pe care pe urma le obliga sa se prostitueze.

| pufulescu a răspuns:

Daca ai sub 15 ani si ati avut relatii intime face puscarie, daca nu... nu! Oricum sa fi sigura ca te vor urechea parintii, diferentele asa mari de varsta nu sunt bine vazute.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Cat de "minora" esti? Asta cu "dragostea nu are varsta" e aproape un cliseu, si n-are treaba cu realitatea. E adevarat, problemele nu vin neaparat de la varsta ca numar de ani, dar la varsta ca mentalitate. Exista mari diferente de mentalitate intre un adult si o pustoaica in formare, si chiar daca nu esti constienta de asta acum, o sa iti dai seama pe viitor.
Cat despre problema cu inchisoarea, depinde de mai multi factori. N-o sa va creada nimeni ca nu ati intretinut relatii intime, asta e clar happy pentru ca un barbat de varsta lui are anumite obisnuinte si nevoi. E normal ca parintii tai sa fie impotriva, pentru ca isi doresc ce e mai bun pentru tine. Sfatul meu e sa nu te arunci cu capul inainte, sa nu-l lasi sa te influenteze intr-un fel, si sa nu renunti la visele tale in ceea ce priveste cariera, sau orice altceva.

| kyliejenner a răspuns:

Ala vrea doar sa profite de tine.

| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns:

Fara suparare eu sunt cam sincer de fel
daca tu spui ca esti minora si iubitul tau are 36 de ani, tatal tau cati ani are? este o diferenta foarte mare de varsta si mai cred ca la varsta ta ar trebui sa ai un iubit cam de aceiasi varsta cu tine sau un pic mai mare. acum sa mai fiu sincer crezi ca tatal tau cand va vedea sau auzi ca tu esti cu un barbat de varsta lui sau aproape crezi ca o sa ii placa?