| anonim_4396 a întrebat:

Sunt impreuna cu prietena mea de 7 luni. Eu am 20 de ani iar ea 15. iar acum 2 saptamani am intretinut relatii sexuale. ea fiind virgina. Vreau sa stiu daca se duce mama ei la politie sa ma reclame, ca am intretinut relatii intime cu ea. pot sa ajung la inchisoare? Daca fata spune ca a fost de acord si ca nu am obigato? este legal sa faci sex cu o minora de 15 ani? sa-u este caz penal? Multumesc

8 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Este ilegal sa faci cu o minora, daca masa afla fi sigur ca parnaia te asteapta, scuze dar si tu fraier daca cauti sex nu te incurca cu minore...si sa nu aud scuze tampite ca o iubesti, bla bla ca nu te cred

| LonlyWolf a răspuns:

Prietene... ai cam BELIT-O. cam 15 ani o sa iei si tu. mai bine fa ce a zis si midnightr si punete bine cu ea ca altfel e nasol

| Hitback a răspuns:

Te baga la corupere de minori. normal ca nu e legal. O sa intri la borcan. Roagate sa nu te reclame.

| frostxtq a răspuns:

Ai putea fi inchis. Daca fata ar avea 16 ani, chiar daca s-ar duce mama ei sa te reclame, daca a fost cu voia feteie, nu ti s-ar intampla nimic. Dar avand 15 ani, chiar daca a vrut fata sa se culce cu tine, tot te poate inchide.
Oricum, nu vad de ce ar merge mama fetei sa depuna plangere. Nu trebuie fata sa ii spuna neaparat ca nu mai este virgina decat daca vrea sa iti faca rau.

| MidnightR a răspuns:

Eu zic sa te pui bine cu fata si sa n-o superi vreodata daca iti e draga libertatea.

| Andreiu68 a răspuns:

Puscarie scrie pe tine

| Hazzard a răspuns:

Fata avand 15 ani nu conteaza daca a fost de acord, dar daca avea 16 ani scapai. Daca mama ei te reclama la politie e caz penal si foarte probabil sa fii arestat intre 1 si 5 ani. Nu te inteleg de ce la 20 de ani nu ti-ai putut face o prietena de 17-20 de ani...

| anonima9999 a răspuns:

Nu patesti nimic, legile din Romania s-au schimbat, mai nou copii de la 14 ani pot sa faca ce vor. happy