| EbbbbbBBBB a întrebat:

trebuie sa schimb cazieru daca am fost programat pentru examen (traseu) ps. cazierul e scazut.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, trebui sa obtii unul nou, daca actualul expira pana la data programarii, dosarul se verifica in acea data.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai certificatul de cazier judiciar expirat (au trecut peste 6 luni de la obtinere) atunci va trebui sa obtii alt certificat.

| EbbbbbBBBB explică (pentru Ioandelasal):

Chiar daca am fost programat? Trebuie schimbat?

| DannyR0 a răspuns (pentru EbbbbbBBBB):

In momentul in care te duci sa te programezi in mod normal lucratorul de la ghiseu verifica daca cazierul expira pana la examen, iar daca expira pana atunci te pune sa-ti faci altul. Daca esti programat teoretic acesta nu expira pana la examen, deci nu trebuie schimbat, insa daca cumva va expira pana atunci trebuie sa te reprogramezi. Acesta are o valabilitate de 6 luni.

| Ioandelasal a răspuns (pentru EbbbbbBBBB):

Da, trebui sa obtii unul nou, daca actualul expira pana la data programarii, dosarul se verifica in acea data.