| edda a întrebat:

va rag ajutati-ma si pe minehappy am inteles ca prin ofilciul fortelor de munca se organizeaza niste cursuri de dezvoltare profesionala.m-ar interesa si pe mine sa fac un curs de coafor. cine ma poate ajuta cu mai multe info? ce conditii trebuiesc indeplinete? ce acte sunt necesare? va rog mult!

3 răspunsuri:
| Vasybulan a răspuns:

Asa am fost si eu dupa ce am terminat liceul. Mi-am facut dosarul pentru somaj si m-am inscris la cursuri de zidarie/dulgherie. Insa sincer au fost niste cursuri cam seci. Nu cred ca se merita. Parerea mea.

| WR104 a răspuns:

Cel mai bine treci pe la ei si intreaba, o sa-ti fie de ajutor mai tarziu orice curs.
Cred ca trebuie sa ai peste 18 ani si sa fi terminat studiile.
Succes!

| EvangelineLovin a răspuns:

Poti sa faci daca ai terminat liceul, sau facultate si nu ai servici sau nu te-ai inscris la facultate. Mai intai trebuie sa te duci la oficiul fortelor de munca si sa vezi daca au ce curs vrei tu sa faci, daca au curs de coafor te duci acolo la un ghiseu si spui sa vrei sa te inscrii si o sa-ti spuna ei ce trebuie sa faci si cand e cursul respectiv.