| Ovidiuxxxc a întrebat:

Ce acte imi trebuiesc pentru a merge in U. S. A, mai special New York? Vreau sa ma stabilesc acolo pentru o vreme, iar daca se poate si un job/joc de munca. Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| alexgogo a răspuns:

Intai faci rost de job, ca altfel nu iei viza deloc, abia apoi poti sa incerci sa obtii viza (apropo, viza de sua este cu taxa, deloc mica). obtii viza, pleci in sua, muncesti, si peste 10 ani poti sa incerci sa te stabilesti acolo

3 răspunsuri:
| thegreatgatsby a răspuns:

In primul rand iti trebuie viza happy

| thegreatgatsby a răspuns:

Uita-te pe siteul ambasadei americane din Bucuresti

| Ovidiuxxxc explică:

Dar de exemplu daca eu vreau sa ma stabilesc acolo, am inteles ca am nevoie de viza, dar viza este pe o anumita perioada. Vreau sa obtin U. S. A Green Card si ma gandesc ca imi trebuiesc anumite studii, sa stiu un pic de istorie americana, limba s-o vorbesc la perfet. Care este cea mai lunga viza pe care o pot obtine?