| danut222 a întrebat:

Buna tuturor am nevoie de raspuns Bun si sa fie sigur. nu vreau sa exista "poate" vreau sa stiu sigur

Daca am facut 7 clase la scola normala. si la a 8 am ramas repetent...si daca ma bag la scola fara frecventa sa terim a8 pot da de permis?" daca termin clasa a 8 la fara frecventa" funda

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Legislatia rutiera nu prevede un anumit nivel de studii, important este sa stii citi si scrie. Si 8 clase sunt la fel, indiferent cum le faci, la zi, cu frecventa redusa sau la fara frecventa.

4 răspunsuri:
| SandraM a răspuns:

Ca sa poti da de permis trebuia sa ai minim 8 clase. In prezent am inteles ca se poate si cu 4 clase. Cel mai bine intrebi la o scoala de soferi. Insa trebuie sa ai 18 ani impliniti.

| andreeaselena a răspuns:

Da,pentru a da de permis ai nevoie de cel putin o diploma de 8 clase

| danut222 explică (pentru andreeaselena):

Dar nu e nici o problema daca ma diplo de 8 clase de la fara frecventa?

| andreeaselena a răspuns (pentru danut222):

Nu