| Yaboku a întrebat:

am o problema cu scoala, e cam mare problema dar nu o sa intru in detalii.Am ramas de 3 ori repetent (o data in a 6-a si de doua ori a 7-a) si din cate stiu nu mai pot merge la o scoala normala.Trebuie sa merg la o scoala fara frecventa sau seral. Vreau sa va intreb care este diferenta dintre cele doua si daca pot sa merg la un liceu normal dupa ce termin 8 clase la seral sau la ff. FUNDA!

3 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Nu reusesti sa inveti bine? Inseamna ca suferi de esec scolar sau ADHD? Ai nevoie de consiliere pedagogica, psihologica si psihiatrica, faci mai multe sedinte necesare si iti va elibera adeverinte si recomandari pentru scoala si da-i directorului scolii in care inveti!

Răspuns utilizator avertizat
| StefanCosmin a răspuns:

Eu am niste cunostinte care au ramas repetenti de mai multe ori, insa acum am aflat ca s au mutat din scoala in care sunt eu in alta, chiar mai buna. Eu zic sa te interesezi pe net, sau vorbeste cu directorul.