| Maria_Danutsa_1994 a întrebat:

Buna tuturor. happy mama a lucrat 7 ani in grupa aII-a de munca si abia la anul iasa in pensie definitiva. intrebarile sunt: i se va mai recalcula pensia cand i se va emite dosarul de pensia definitiva? si. i se vor mai adauga ceva bani in functie de anii lucrati in grupa? Multumim happy

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La implinirea varstei standard de pensionare pensia se calculeaza luandu-se in consideratie inclusiv perioada lucrata in grupe de munca si aceasta aproape sigur va fi mai mare decat pensia anticipata sau de invaliditate (depinde ce a avut pana acum).

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In mod normal da, se iau in considerare grupele si se primesc bani.Depinde de modificarile pe care le aduc guvernantii nostri, de legislatia in vigoare la data respectiva.Mult noroc.

| Mudokins_Abe_1978 a răspuns:

Din pacate nu!
Proiectul de guvern aprobat este doar pentru cei din grupa 1 de munca.
funda?

| Maria_Danutsa_1994 explică:

Va multumesc mult tuturor happy