| ciocolata001 a întrebat:

Buna tuturor happy Mi-am luat amenda in autobuz si mi-am facut abonament la 10 minute dupa. Vreo sansa sa anulez amenda? Celalalt abonament imi expirase ieri...
Multumesc anticipat happy

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu ai nici o sansa, daca pe abonament este trecuta si ora ca pe procesul verbal de contraventie este trecuta.

| RoboțelulAndroidDinTelefon a răspuns:

Amenda nu se poate anula.

| AlinNxD a răspuns:

Nu...amenda ramane poti sa platesti in 24 de ore, daca nu, ti se pune la impozit 100 de lei

| ciocolata001 explică (pentru AlinNxD):

Verifica si ora daca ar fi sa ma duc cu abonamentul nu?

| ciocolata001 explică (pentru AlinNxD):

Banuiesc ca se uita si la ora la care mi-am facut abonamentul nu?

| AlinNxD a răspuns (pentru ciocolata001):

Nu cred ca mai sta sa verifice, oricum, amenda este deja facuta... si asa ramane