| perfectlygood a întrebat:

Zilelea acestea mi-am pierdut buletinul.Si abia ieri am observat.Trebuie sa depun dosarul vineri pentru intrare la liceu. Ce se intampla daca nu il am? Nu mai pot depune dosarul? Va rog, raspundeti repede.

Răspuns Câştigător
| iuli a răspuns:

Eu am depus ieri fisa cu optiunile pentru liceu. Fisele sunt personalizate(numele si cnp-ul si notele sunt scrise la calculator). Tot ce trebuie sa faci este sa completezi lista cu codurile liceelor si sa semnezi. Nu ai nevoie de buletin, deci nu e nicio problema.
Insa fa-ti altul cat mai repede, ca dupa 15 iulie cand ducem dosarul la liceul la care vom intra, cred ca vom avea nevoie.
Succes!

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Du-te imediat la SPCLEP de unde l-ai luat si anunta pierderea. Dosarul il poti depune cu certificatul de nastere. Numai bine!

| Intruder19 a răspuns:

Poti folosi o copie dupa certificatul de nastere si cand iti faci buletinul duci si copie de pe buletin.

| roxxixcutzza a răspuns:

Mergi de urgenta la sectia de politie pentru scoaterea unui buletin provizoriu valabil 1 an.

| perfectlygood explică:

Multumesc mult celor ce ati rapuns.Era sa fac atac de cord.Am copie dupa buletin si daca ma duc maine sa-mi fac altul pana pe 15 mi-l da.Multumesc inca o data pentru raspunsuri.

| Cookieh a răspuns:

Este o posibilitate sa iti faci o carte de identitate provizorie, care se elibereaza cam in 3 zile. Poti intra in audienta la politie, poate reusesti sa ti-l dea mai repede. Cred ca in cazul tau este de ajuns sa ai o copie al buletinului vechi. Oricum, succes!

| Soricel_4135 a răspuns:

Pai nu o sa te mai poti inscrie cred...cred ca o sa te pot inscrie tocmai la a doua repartizare daca ai atunci buletinul
bafta

| Kath a răspuns:

Buletinul o sa iti trebuiasca doar pentru niste date (sa le scrii sau sa le verifici)

| VougeRulez a răspuns:

Pai asa ar fi normal.si la examen ti-l cere.dar totusi daca iti stii CNP sau seria buletinului... daca ai o copie (a buletinului) este perfect...Trebuie sa declari la politie.winking.ca ti-l-ai pierdut