| Anomisqwq a întrebat:

Buna, unde as putea face o reclamatie sefului meu? La AJOFM sau unde?

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Poate te ajuta!

https://cariera.ejobs.ro/reclamatie-itm/

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de obiectul reclamatiei, se poate face la mai multe persoane/institutii/organe, incepand cu seful ierarhic al sefului tau, politie, ITM, etc.
AJOFM se ocupa doar cu ocuparea fortei de munca, in principal cu somajul, asa ca nu cred ca are legatura cu ce vrei sa reclami.

Bula
| Bula a răspuns:

Reclamatia poti face, cerand audienta in ordine ierarhica, in sus.
Incepi la seful sefului tau.

| Anomisqwq explică (pentru Bula):

Pai n are sef ca e afacerea lui

| darrio2007 a răspuns:

Nu spui din ce cauză.