| Anomisqwq a întrebat:

Buna, provin dintr-un plasament iar recent am aflat ca daca duc la AJOFM o adeverinta precum ca muncesc primesc o suma de bani pana la varsta de 26 de ani, dar trebuie adeverinta la fiecare 3 luni fara intrerupere. Problema e ca nu as vrea sa-i spun sefului meu pentru ce-mi trebuie ca sigur o sa ma intrebe deoarece in trecut cand m-am angajat prima data la 18 ani i-am zis situatia mea, iar patronul a profitat de mine si nu mi-a facut carte de munca crezand ca nimanui nu-i pasa de mine. Ce as putea sa-i spun ca sa evit? (stiu ca-i treaba mea dar totusi)

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Primesti bani DOAR daca studiezi, adica daca esti student.

| Anomisqwq explică (pentru Violleta2022):

Sau daca muncesti dar sunt si studenta in acelasi timp

| dullcat a răspuns:

Incearca sa te informezi daca nu exista in orasul tau o asociatie sau un ong care sa iti apere drepturile. Oamenii vor tot incerca sa profite de tine, din pacate.

Răspuns utilizator avertizat