| TechElias a întrebat:

Bună ziua, am 15 ani și sunt fotograf. Am fotografii foarte bine-făcute și știu face cam orice în Photoshop. Întrebarea mea e unde aș putea să îmi valorific fotografiile făcute sau unde aș putea să fac editări de fotografii contracost sau efectiv să fac creații (precum bannere, logouri, artă abstractă, e.t.c) în Photoshop. Am încercat microjoburi și nu imi place. Aveți alte recomandări având în vedere vârsta mea? Apreciez dacă nu dați răspunsuri irelevante. Vă mulțumesc.

3 răspunsuri:
| Anonymus223 a răspuns:

Incearca graphicriver, sa iti expui lucrarile.

| ElyRebitza a răspuns:

Dacă ai 15 ani, fii cu ochii pe internet pentru va exista o mulțime de concursuri de fotografie potrivite vârstei tale despre care tu încă nu ai aflat. Dacă ești așa talentat, ai putea sa îți faci un cont de YouTube in care sa anunți ca faci bannere si alte lucruri pentru gameri si vloggeri (dar contra cost, in funcție de cât de bun e bannerul, ai putea cere 10 sau 5 euro). Ca sa încurajezi lumea, fa un video in care sa prezinți toate bannerele tale. De asemenea, ți-ai putea face o pagina de Facebook dedicată fotografiilor tale si vei strânge o mulțime de fani, poate chiar dornici sa le faci tot felul de fotografii personalizate. De la 18 ani in sus îți vei putea duce talentul la slt nivel, adică sa mergi la diferite ceremonii, petreceri si alte evenimente ca sa faci fotografii memorabile pentru organizatori si participanți. Orice ai face, eu îți urez BAFTA!

| TechElias explică (pentru ElyRebitza):

Am deja pagina de facebook cu peste 800 de likeuri si canal de youtube. Dar din astea nu pot castiga bani. Pe youtube am nevoie de 18 ani pentru a lua bani de pe tutorialele mele. De asemenea am si website.