| Gavrila_Firuta_1959 a întrebat:

am 61 de ani si doresc sami aflu vechimea de munca prestata ancepand din anul 1974 pana an anul 2007.deoarece nu mai detin carte de munca.tin sa mentionez ca sant din Bucuresti.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pana la 31 decembrie 2010 a existat carnet de munca, dupa aceea au existat numai contracte individuale de munca si care au fost inscrise in Revisal, la angajatori si la ITM.
Angajatorul la care ai lucrat la respectiva data trebuia sa-ti inmaneze carnetul de munca, completat pana la data de 31.12. 2010.
Acum va trebui sa obtii adeverinte de la toti angajatorii sau de la ITM din judetele unde ai lucrat.