| anonim_4396 a întrebat:

Am inceiat anul trecut un abonament la romtelecom acela cu laptop cadou contractul fiind pe 3 ani. Eu deja platisem 8 luni anul acesta in decembrie trebuie sa fie 1 an. Dar a trebuit sa ma mut in alta localitate am cerut sa mi se mute totul la noua adresa din motive tehnice nu au putut si din vina lor au reziliat contractul. Dupa 1 saptamana ma anunta ca pot sa instaleze tel si net, de data asta contractul fiind tot pe 3 ani dar alt contract.Revoltat de faptul ca eu 8 luni am platit degeaba rata la laptop am solicitat sa mi se scada din facturi cele 8 luni cat eu am platit, dar cica nu se poate ca e contract nou incheiat, am facut reclamatie acum sa vad daca se rezolva sau nu, mai sigur nu.Sunt hotarat sa nu mai platesc nimic mai ales ca trebuie sa plec din tara, voi ati auzit astfel de cazuri, ce ati face in locul meu, ce se poate intampla daca nu mai platesc?

1 răspuns:
| alexxaz a răspuns:

E foarte nedrept! Am avut si eu contract la Romtelecom dar l-am reziliat luna trecuta ca de la 60 roni am ajuns sa platesc 85 ron pentru aceleasi servicii. Am auzit si de la altii ca sunt neserioasi, daca ai de gand sa pleci din tara nu mai incheia nimic. Succes cu reclamatia, nu stiu daca vei castiga, sa nu scrie ceva in contract, o conditie ca daca te muti nu-ti innapoiaza banii pe laptop, nah... daca mai ai contractul citeste-l!