| Leonardo682 a întrebat:

Buna ziua.
Am furat mai multe biciclete dintr-un oras din GERMANIA, nu am fost prins nu mi s-a întâmplat nimic inca, dar au fost câteva și le-am luat doar noaptea cu ajutorul unui chestii speciale. Stiu ca daca furi noaptea este furt calificat. Nu am luat multe, cam vreo 6 dar electrice și sunt scumpe. M-am interesat pe internet fiindcă am conștientizat cumva ca am făcut ceva de nefăcut, dacă sunt prins pot sa fac închisoare sau pot sa scap cu o amenda penală si dosar? Sunt la prima abatere, nu am mai făcut nimic pana acum. Sunt foarte panicat, am văzut pe internet ca pentru o chestie din asta poti sa faci in GERMANIA si 5-6 ani de închisoare. Rog cine se pricepe 100% sa îmi lase un comentariu va rog. Pe mine ma interesează daca sunt pasibil de închisoare nimic altceva.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Esti si foarte inteligent sa recunosti pe net

| sierra1 a răspuns:

"Am furat mai mai multe biciclete ...ma interesează daca sunt pasibil de închisoare"

doamne-ajută să te prindă și să te lege!

| Lukasssz a răspuns:

Sa nu te întorci în Germania și vei fi bine. Alta data sa nu mai furi, oriunde te afli.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Du-te și inapoiează-le.
Nu mai fura NICIODATĂ sau vei ajunge damă de companie undeva in fundul pușcăriei

| nukeyly a răspuns:

"Sunt la prima abatere nu am mai făcut nimic" pai ai luat 6!
"din asta poti sa faci in GERMANIA si 5 6 ani de închisoare." gresit, corect este 560 de ani.
"nu am fost prins" inca de SAW.
"Pe mine ma interesează daca sunt pasibil de închisoare nimic altceva." SAW decide tot.

Furtul de biciclete trebuie incadrat la terorism = pierderea tuturor drepturilor si inchisoare macar 13 de generatii, o sa stai inchis intr-o camera de 0.5mp cu sobolani "curgatori" si apa de canal curgatoare [asta tie apa si mancarea], lumina o sa ai prin "imperiul unei raze" BIO si mai ai dreptul sa lucrii in folosul comunitatii ca voluntar isaura, 1 ora pe zi.