| claudiuflorin a întrebat:

Daca nu ai mai avut antecedente, si ai dosar penal...ai un antecedent (prima data), pentru furt calificat, ai ramas cu o amenda administrativa. dar de ce amenda administrativa? Ce inseamna asta? Ce se intampla la a doua abatere, daca te vor prinde iar-si politia? Mentionez, nu au depus plangere patronii magazinului. Ne mi-am in fiecare zi, si -i multumim lui Dumnezeu ca nu am facut puscarie. Dar de ce n-am facut puscarie ca e doar furt calificat... furasem bere. Multumesc. Am fost inconstienti beti pentru ce s-a intamplat cand am facut fapta asta, e doar prima data pentru noi.

1 răspuns:
greece12
| greece12 a răspuns:

Posteaza intrebarea ta la categoria Legislatie,Politic & Social daca nu primesti raspunsuri multumitoare aici.
Exista persoane care cunosc intr-adevar legislatia si te pot lamuri, dar ei intra la categoria respectiva.
Hai, incearca!