| elyn a întrebat:

Am lucrat 12 ani in laborator de analize medicale 1999-2011, beneficiez de grupa 2-a de munca,se maresc salariile bugetarilor din 2014, ce procent? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Daca contractul colectiv de munca prevede conditii deosebite pentru anumite munci de laborator, atunci beneficiezi --- depinde cum a negociat sindicatul vostru.
Cat despre marirea in 2014 a salariilor angajatilor bugetari, nimic nou sub soare!--- decat ce a trambitat presa : salariile bugetarilor nu se maresc, bani in plus primesc numai profesorii debutanti si medicii rezidenti. Atat!