| mynameisnotsupposedtobehere a întrebat:

Bună ziua! Am o întrebare. Care sunt condițiile pentru a instala o cameră de supraveghere, însă aceasta să aibă vedere și strada? De exemplu o camera instalată pe un stâlp, care să înregistreze poarta mea, sau una instalată la colțul casei care să inregistreze trotuarul din fața porții și restul de stradă. Mulțumesc!

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu ai voie decat cu licenta. Sunt firme care au licente si pot face asta. Poti doar sa-ti supraveghezi propria curte fara licenta.
Citeste: https://altos.ro/blog/legislatie-camere-supraveghere-video/

| darrio2007 a răspuns:

Contacteaza o firma specializata si le explici ceea ce vrei.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca stalpul este in curtea ta, da, poti sa instalezi camere de luat vederi, dar daca stalpul este pe strada, atunci este ilegal sa instalezi ce vrei tu pe propietatea statului.

| sierra1 a răspuns:

Adresează-te unei firme - dacă vrei ca inregistrările să aibă valoare la o adică