| mrrRobert a întrebat:

Bună ziua! Am o întrebare, sunt minor, mai exact am 13 ani și am nevoie de pașaport, din anumite motive. Pentru a putea face pașaportul trebuie obligatoriu buletinul tatălui? Adică este bătut în cuie? Nu se mai poate prin alt act?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu numai actul de identitate a tatalui, parintii trebuie sa mearga cu tine la pasapoarte.

| mrrRobert explică (pentru Ioandelasal):

Bine, mulțumesc!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu doar buletinul tatalui, ci prezenta obligatorie a ambilor parinti cu buletinele la ei!